Telegram Kardynała Macharskiego

METROPOLITA KRAKOWSKI

 

TELEGRAM

Drogi Księże Proboszczu Józefie,

dowiaduję się o śmierci śp. Księdza Prałata Kuczkowskiego, i zapewniam,  że jestem wśród Was na wspólnej modlitwie przy Jego trumnie w Mistrzejowicach u św. Maksymiliana.

0 Księdzu Prałacie przez trzydzieści lat mówiliśmy: Ksiądz Kanclerz, bo tak długo stał przy Biskupie Krakowskim na odda­nej, wiernej służbie. Już wtedy związał się po ojcowsku ze śp.  księdzem Józefem Kurzeja i skupił na Mistrzejowicach Swoją miłość Kościoła i roztropną posługę kapłańską,  stał się jakby ojcem i przyjacielem.  - Symbolem tych niezwykle silnych więzów jest taka właśnie a nie inna trumna,  która spocznie w krypcie Waszego kościoła.

Wiadomość o śmierci Księdza Prałata dotarła do mnie w Lo­reto, przy Domku Matki Bożej. Tutaj modlę się o spokój duszy wiernego sługi Kościoła Krakowskiego, mojego brata i przyja­ciela,  kapłana, dla którego zaszczytem było najwyższym byó proboszczem ukochanych Mistrzejowic.

Dziękuję Księdzu Józefowi,  Kapłanom i Siostrom Służebni­czkom za troskę i opiekę dla śp.  Księdza Prałata ostatnimi laty schorowanego. Gorąco życzę całej Parafii św. Maksymi­liana,  aby zawsze odpłacała Zmarłemu Proboszczowi wiarą i miłością Chrystusa,  za Jego wierną służbę.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

Wasz

+ Kard. Franciszek Macharski

Loreto,   9 listopada 1995 r.

Wizyty: 3283225
Wizyty dzisiaj: 67
Osób on-line: 40
Strona działa od 1 X 2009 r.