« powrót

Oaza Młodzieżowa

 
Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła, owocem Soboru Watykańskiego II. Powstał w Polsce, a jego założycielem był sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Jego podstawowym celem jest formowanie dojrzałych i w pełni świadomych Chrześcijan, czyli wychowanie Nowego Człowieka. Nowi Ludzie swoją wiarą i posługą będą ożywiać wspólnotę Kościoła. Ruch pragnie to uczynić, przy pomocy formacji deuterokatechumenalnej. Duchowość Ruchu Światło-Życie została wyrażona w „Drogowskazach Nowego Człowieka".

Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe) - greckie słowa "światło" i "życie", krzyżujące się na literze "omega", która tutaj jest symbolem Ducha Świętego.

Światło-Życie, oznacza jedność światła danego od Boga i życia, czyli świadectwo chrześcijańskiego życia. Sprawcą tej jedności - jak wierzymy - jest Duch Święty.

W naszej parafii Ruch Oazowy nosi nazwę Ignis Ardens (ogień zapalający) i liczy 40 osób. Moderatorem wspólnoty jest ks. Michał Mleczek. Spotkania odbywają się w każdy piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00 (wyjątkiem jest okres Wielkiego Postu, kiedy uczestniczymy w Drodze Krzyżowej dla młodzieży). Miejscem spotkań jest sala nr 10 lub tzw. Bunkier salka "u Źródła". Nasza wspólnota posługuje także na niedzielnej Mszy Świętej o 18.30, przeznaczonej specjalnie dla młodzieży. W każdą środę o 19.30 w sali nr 10 odmawiana jest koronka do Miłosierdzia Bożego, połączona ze wspólnym śpiewem i intencjami.
Więcej informacji na naszej stronie:
oraz:

ZAPRASZAMY :)
Michał Grzyb
 
 

 

Wizyty: 3261913
Wizyty dzisiaj: 279
Osób on-line: 50
Strona działa od 1 X 2009 r.