« powrót

XXXI Niedziela Zwykła 4 XI 2018

 

Kalendarz Liturgiczny:
 
 
- piątek: Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie.
 
W tym dniu obchodzimy 23 rocznicę śmierci ks. prałata Mikołaja Kuczkowskiego – drugiego proboszcza naszej parafii;
 
- sobota: św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji zapraszamy na 3-dniową adorację wdzięczności za dar wolnej Ojczyzny. Adoracje Najświętszego Sakramentu będą miały miejsce od czwartku do soboty od godz. 8.00 do 15.00 w dolnym kościele.
Zapraszamy grupy parafialne do zapisów na jedną godzinę czuwania w tych dniach przed Najświętszym Sakramentem. Grafik wolnych godzin adoracji do zapisu jest dostępny dziś w zakrystii po Mszach świętych.
 
 
 Podobnie jak w latach ubiegłych, modlitwy za zmarłych z Wypominków Rocznych będą odmawiane przez cały rok: od soboty wieczór przez całą niedzielę (w cyklu rotacyjnym).
W miesiącu listopadzie za zmarłych z Wypominków Jednorazowych odmawiamy różaniec w dni powszednie o godz. 17.30.
 
 Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych (szczególnie w dniach od 1 do 8 listopada) poprzez nawiedzenie cmentarzy. W dniach 3-8 XI zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych na cmentarzu Batowickim. Wyjście z placu kościelnego o godz. 16.20.
 
 We wtorek bezpłatne porady prawne w kancelarii parafialnej.
 
 Również we wtorek po Mszy świętej o godzinie 18.00 spotkanie formacyjne Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.
 
 W środę po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w sali nr 7.
 
 W czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie formacyjne Wspólnoty Arcybractwa NSPJ w dolny kościele.
 
 Młodzież Oazowa z naszej parafii zaprasza na spotkanie "Posmakuj okruchów - czyli jak ugryźć niedzielne Słowo"- młodzież w wieku od 7 klasy do studiów w 2 i 4 niedzielę listopada po Mszy świętej o godz. 11.00.
 
 Chór Żeński CM Triada II, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 126 pod opieką artystyczną Piotra Banasiaka, z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, zapraszają na koncert pieśni patriotycznej "Z pieśnią przez wieki", który odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 XI o godz. 18:00 w dolnym kościele.
 
 Siłownia „Maximilianum” znajdująca się na terenie dolnego kościoła wznawia od 5 XI swoją działalność po remoncie. Godziny otwarcia siłowni są umieszczone przed wejściem do Siłowni. Informacje dotyczące warunków korzystania z niej można uzyskać w trakcie spotkania otwartego, które odbędzie się w najbliższą sobotę w godzinach 10.00-13.00 w ramach tzw. Dnia Otwartego na terenie Siłowni „Maximilianum”.
 
 Informujemy, że spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Rzymu odbędzie się 18 listopada o godz. 18.00 w dolnym kościele. Wtedy również przypada termin pierwszej wpłaty 400 zł. Prosimy o uzupełnienie brakujących danych jak numer pesel, adres zamieszkania, telefon
 
 
 Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „Mały Gość Niedzielny”, „Anioł Stróż” , „W naszej Rodzinie” oraz parafialny „Ślad”, a w nim a w nim przeczytamy artykuły: „Pogotowie dla zmarłych” - czyli o co chodzi z odpustami za zmarłych ?; o adopcji dzieci i młodzieży z ulicy; „Duchowa witamina” – czyli klika zdań o cudownym chłopcu. Znajdziemy także komentarze na poszczególne niedziele.
 
  W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:
+Władysława KOMADA, +Marianna ZĘBALA, +Jan KUĆ, +Maria GIL, +Mieczysław WRONA.
 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Wizyty: 3261905
Wizyty dzisiaj: 271
Osób on-line: 42
Strona działa od 1 X 2009 r.