« powrót

XXX Niedziela Zwykła 28 X 2018

Dzisiaj Kościół w Polsce przeżywa Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w świecie. Modlimy się dzisiaj szczególnie za chrześcijan prześladowanych, zwłaszcza w Pakistanie. Wysyłając sms o treści: RATUJE na numer: 72405 - udzielamy pomocy chrześcijan prześladowanym w Pakistanie.
 
Dzisiaj o godz. 18.00 w dolnym kościele odbędzie się Koncert Mistrzejowicki, podczas którego usłyszymy orkiestrę z Niemiec.
 
 
 
Kalendarz Liturgiczny:
 
 
- czwartek: UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.
Msze święte w tym dniu według porządku niedzielnego.
 
Msze św. za zmarłych na cmentarzach w Grębałowie o godz. 9.00 i na Batowicach o godz. 12.00. Na te Msze św. - jako zbiorowe - można jeszcze zamówić intencje, które zostaną odczytane na cmentarzu.
 
- piątek: DZIEŃ ZADUSZNY.
Msze święte w tym dniu: 6.30; 8.00; 9.30; 15.00; 17.00 (Msza święta koncelebrowana połączona z procesją do krypty w dolnym kościele) oraz o godz. 19.00.
 
- sobota: I sobota miesiąca.
Msza święta o godz. 7.30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP oraz w intencji dzieci poczętych. Po Mszy świętej różaniec na który zapraszamy dzieci z kółka różańcowego.
Kapłani z Komunią Świętą udadzą się do chorych od godz. 9.00.
 
 W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem oraz przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie: we wtorek i środę od godz. 17.00 do 18.30.
 
 
  Podobnie jak w latach ubiegłych, modlitwy za zmarłych z Wypominków Rocznych będą odmawiane przez cały rok: od soboty wieczór przez całą niedzielę (w cyklu rotacyjnym).
W miesiącu listopadzie za zmarłych z Wypominków Jednorazowych odmawiać będziemy natomiast różaniec w dni powszednie o godz. 17.30.
 
  Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych (szczególnie w dniach od 1 do 8 listopada) poprzez nawiedzenie cmentarzy. W dniach 3-8 XI zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych na cmentarzu Batowickim. Wyjście z placu kościelnego o godz. 16.20.
 
 Dyrekcja SP nr 144 na oś. Boh. Września poszukuje osoby sprzątającej do pracy. Informacje szczegółowe w sekretariacie szkoły.
 
 Chór Żeński CM Triada II, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 126 pod opieką artystyczną Piotra Banasiaka, z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, zapraszają na koncert pieśni patriotycznej "Z pieśnią przez wieki", który odbędzie się w niedzielę 11 XI o godz. 18:00 w dolnym kościele.
 
 
 Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”.
Od 1 XI będzie dostępny nowy numer „Śladu”, a w nim przeczytamy artykuły: „Pogotowie dla zmarłych” - czyli o co chodzi z odpustami za zmarłych ?; o adopcji dzieci i młodzieży z ulicy; „Duchowa witamina” – czyli klika zdań o cudownym chłopcu. Znajdziemy także komentarze na poszczególne niedziele.
 
  W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:
+Urszula KUBALA, +Tadeusz PAWŁUSIEWICZ, +Bogusław CISZEK, +Władysław TARASIN
 
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..
Wizyty: 3261910
Wizyty dzisiaj: 276
Osób on-line: 47
Strona działa od 1 X 2009 r.