« powrót

XXVII Niedziela Zwykła 7 X 2018

 

Dzisiaj można zakupić książkę pod tyt: "Budowałem ją razem z Wami na fundamencie Chrystusowego Krzyża ". Książka została wydana przez parafię w Bieńczycach i jest  historycznym zapisem czasów tworzenia się robotniczej dzielnicy Nowa Huta. Jest też świadectwem odważnej walki kard. Karola Wojtyły i robotników o prawa do publicznego wyznawania wiary i posiadania świątyń. Książka zawiera wiele archiwalnych zdjęć dotyczących tych wydarzeń. Cena książki: 25 zł.

 

Kalendarz Liturgiczny:

- wtorek: Święto błg. Wincentego Kadłubka, biskupa;

- sobota: błg. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

- W przyszłą niedziele nasza parafia będzie świętowała odpust ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe. Uroczysta suma odpustowa z nowenną do św. Maksymiliana i procesją odbędzie się o godz. 11.00. Zapraszamy !

 

u Przypominamy, że przez cały miesiąc październik trwają nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy świętej o godz. 17.00.

u  Zbliża się miesiąc listopad, w którym wspominamy naszych zmarłych. Osoby chcące zamówić Wypominki roczne (najbliżsi krewni) lub jednorazowe (pozostali krewni), mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej lub zakrystii. Wypominki składane w kopertach na tacę są traktowane jako jednorazowe. Kartki do zapisu wypominków można pobrać w zakrystii lub w kancelarii.

W dniu Wszystkich Świętych będą odprawione Msze św. za zmarłych na cmentarzach w Grębałowie o godz. 9.00 i na Batowicach o godz. 12.00. Na te Msze św. - jako zbiorowe - można zamówić intencje, które zostaną odczytane na cmentarzu.

u  Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

u  Również dzisiaj po Mszy świętej o godz. 17.00 spotkanie z p. poseł Barbarą Bubulą na temat naszej współodpowiedzialności za dobro, jakim jest nasza Ojczyzna w kontekście wyborów samorządowych.

u  W poniedziałek podczas Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić o trzeźwość w naszych rodzinach, parafii i Ojczyźnie. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne Bractwa Trzeźwości w sali nr 9.

u W czwartek o godz. 18.00 Msza święta w intencji Wspólnoty Arcybractwa NSPJ.

u Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów zamieszkujących na terenie naszej parafii na Msze święte niedzielne o godz. 19.00. Po Mszy świętej spotkanie w sali nr 11.

u Ksiądz Rafał zaprasza wszystkich chętnych chłopców od klasy 3 szkoły podstawowej do służby przy ołtarzu jako ministranci. Zapisać można się w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

u Zapisy na Pielgrzymkę do Niepokalanowa (20 X) dziś po każdej Mszy Świętej w sali nr 12 do godziny 12.00.  Od godz. 13.00 można zapisywać się w zakrystii Szczegółowe informacje na plakacie i u ks. Rafała. Koszt wyjazdu 100 zł.

u Zapraszamy na parafialną Pielgrzymkę do Włoch od 11 do 18 czerwca 2019 r. W planie pielgrzymki: Wenecja, Manoppello, San Giovanii Rotondo, Monte San’t Angelo, Monte Casino, Watykan, Casica, Asyż. Plan Pielgrzymki do odebrania w zakrystii. Więcej informacji i zapisy na pielgrzymkę u ks. Rafała.     

u Za tydzień przed kościołem będzie można zakupić miód z Proszowic.

u   Młodzieżowy Dom Kultury na oś. Tysiąclecia 15 zaprasza dzieci w wieku od 2,5 roku na zabawy artystyczno-edukacyjne i naukę języka angielskiego w Klubie Jasia i Małgosi. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00.

u  W najbliższą sobotę odbędzie się III Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Mszy świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski. Módlmy się za kapłanów, którzy w tych czasach są szczególnie poddani medialnym atakom mającym na celu podważenie do nich zaufania wśród wiernych.

 

u Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Miłujcie się!”, „Wychowawcę”, „Źródło”, kwartalnik „Wiara, Patriotyzm, Sztuka”, „W naszej Rodzinie” , „Olę i Jasia” oraz nowy numer „Śladu”.

 

u   W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

 +Adam CHOROBIK, +Maria WOJTASZEK, +Ferdynand BANAŚ.

Wizyty: 3261904
Wizyty dzisiaj: 270
Osób on-line: 41
Strona działa od 1 X 2009 r.