« powrót

XXVI Niedziela Zwykła 30 IX 2018

Zespół Charytatywny dziś prowadzi kiermasz dewocjonaliów, książek religijnych oraz kalendarzy. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na operację oczu młodej osoby z naszej parafii, która straciła wzrok.
 
 

 

Kalendarz Liturgiczny:

 

 

- poniedziałek: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora   
                          Kościoła;
 
- wtorek: świętych Aniołów Stróżów;
 
- czwartek: św. Franciszka z Asyżu;
 
- piątek: św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
 
 
Od poniedziałku, przez cały miesiąc październik, Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o godz. 17.30 , w niedziele po Mszy świetej o godz. 17.00.
 
 
► W poniedziałek o godz. 19.00 Msza święta dla Wspólnoty Żywego Różańca.
 
 We wtorek od godz. 8.00 bezpłatne porady prawne w kancelarii parafialnej.
 
► Czwartek: I czwartek miesiąca: po Mszy świętej o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w intencji kapłanów oraz powołań do służby w Kościele; Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi świętej w górnym kościele.
 
► W czwartek  o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę. Będziemy się modlić o kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 34 rocznicę jego męczeńskiej śmierci.
 
► Piątek:I piątek miesiąca: okazja do spowiedzi od godz. 15.00 do 18.30. O godz. 16.00 Msza święta dla dzieci.
 
► Sobota: I sobota miesiąca: Msza święta o godz. 7.30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP oraz w intencji dzieci poczętych. Po Mszy świętej różaniec na który zapraszamy dzieci z kółka różańcowego.
 
Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do zgłoszonych chorych z Komunią świętą.
 
 
► Przypominamy, że od najbliższego poniedziałku młodzież klas VII i VIII rozpocznie katechezy w salkach w ramach przygotowania do bierzmowania. Młodzież klas III gimnazjum katechezy rozpocznie od poniedziałku 8.10.2018.
 
► Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów zamieszkujących na terenie naszej parafii na Msze świętą akademicką w przyszłą niedziele o godz. 19.00. Po Mszy świętej pierwsze organizacyjne spotkanie powakacyjne w sali nr 11.
 
► Oaza z naszej parafii serdecznie zaprasza osoby w wieku od początku szkoły podstawowej do studiów na wycieczkę oazową do Niepołomic w dniu 20 października. Szczegóły dotyczące kontaktu na stronie internetowej oazy, stronie na facebooka oraz w zakrystii.
 
► Zapraszamy wszystkich chłopców od klasy III szkoły podstawowej do służby przy ołtarzu jako ministranci. Zapisy po Mszach świętych w zakrystii u ks. Rafała. Pierwsze spotkanie organizacyjne w piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 
► Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza na pielgrzymkę do Niepokalanowa 20 X. Koszt wyjazdu 100 zł. (w tym obiad). Szczegółowe informacje na plakacie oraz u ks. Rafała. Zapisy dzisiaj po Mszach świętych do godz. 12.00 (w sali nr 12) oraz od godz. 13.00 w zakrystii.
 
► W przyszłą niedziele o godz. 16.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 
► W przyszłą niedziele będzie można zakupić książkę pod tyt: " Budowałem ją razem z Wami na fundamencie Chrystusowego Krzyża ". Książka została wydana przez parafię w Bieńczycach i jest  historycznym zapisem czasów tworzenia się robotniczej dzielnicy Nowa Huta. Jest też świadectwem odważnej walki kard. Karola Wojtyły i robotników o prawa do publicznego wyznawania wiary i posiadania świątyń. Książka zawiera wiele archiwalnych zdjęć dotyczących tych wydarzeń. Cena książki: 25 zł.
 
► Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”,  „Źródło”, „Olę i Jasia”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz kwartalnik „Wiara, Patriotyzm, Sztuka”.
 
►  W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:
+Stanisław ROMAN.
Wizyty: 3261950
Wizyty dzisiaj: 316
Osób on-line: 81
Strona działa od 1 X 2009 r.