« powrót

XIX Niedziela Zwykła 12 VIII 2018

Dzisiaj w naszej parafii gościmy misjonarza z Czadu - o. Artura, który głosi Słowo Boże. Po Mszach świętych będzie można wspomóc jego działalność misyjną - składając ofiarę do puszek.

 

 

Kalendarz Liturgiczny:

 

- poniedziałek: Święto NMP Kalwaryjskiej;

- wtorek: św. Maksymiliana Kolbe, kapłana i męczennika – Patrona naszej wspólnoty parafialnej; W tym dniu, tak jak co roku, Msza święta o godz. 18.00 będzie nie w kościele, lecz przy kapliczce Matki Bożej na oś. Oświecenia (w miejscu gdzie rozpoczęła się tworzyć nasza parafia). Słowo Boze w czasie Mszy świętej wygłosi ks. Infułat Władysław Gasidło;

- środa: UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP.

Msze święte w tym dniu tak jak w niedzielę; Podczas Mszy świętej o godz.9.30 wystąpi chór z Centrum Aktywności Seniorów z os. Oświecenia.

- piątek: św. Jacka, kapłana – Patrona archidiecezji krakowskiej;

 

u  Dziękujemy za troskę i ofiary na "Potrzeby mojego Kościoła". Po Uroczystości Wniebowzięcia NMP zaczniemy układać granit po drugiej stronie schodów, a także rozpoczniemy prace przy wentylacji w dolnym kościele. Mamy nadzieję że piękne schody i świeże powietrze w kościele i dolnej kaplicy, będzie naszym wspólnym dziełem. 

 

u W naszym kościele w ramach testu wprowadzamy nowy system Świeczników Wotywnych (St. Killian’s)– uważany za najczystszy i najbezpieczniejszy w użytkowaniu i nie mający negatywnego wpływu na wnętrze kościołów. Świeczniki te są używana m.inn. w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach oraz w katedrze wawelskiej.

Okres testowy będzie trwał 1 miesiąc, po którym podejmiemy decyzję co do jego pozostawienia w kościele. W związku z tym prosimy o szczere opinie i komentarze na ten temat.

 

u W czwartek o godz. 18.00 w dolnym kościele Msza święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei.

 

u Dzisiaj nasza parafia otrzymała zaproszenie do modlitewnego czuwania nocnego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w godz. 21.00- 6.00 (Ksiądz Kustosz Sanktuarium prosi grupy parafialne, aby w czasie każdej godziny adoracji zachować 1/2 godziny modlitwy w ciszy).

 

u Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”,  „Źródło”.

 

u   W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+Adela DOROSZ, +Anna SZCZEPAŃSKA, +Władysława RÓŻYCKA, +Władysław JAGŁA.

 

 

 

 

 

Wizyty: 3261932
Wizyty dzisiaj: 298
Osób on-line: 68
Strona działa od 1 X 2009 r.