« powrót

Odpust Parafialny 14 X 2018

 

W dniu dzisiejszym nasza parafia obchodzi odpust ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe. Uroczystą sumę odpustową z nowenną do św. Maksymiliana i procesją o godz. 11.00 odprawią kapłani obchodzący 25–lecie kapłaństwa: ks. Piotr Mosur oraz ks. Czesław Stożek.
 
 
 
Kalendarz Liturgiczny:
 
 
- poniedziałek: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
 
- wtorek: św. Jadwigi Śląskiej;
 
- środa: św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa;
 
- czwartek: św. Łukasza ewangelisty – święto;
 
- sobota:  św. Jana z Kęt, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej – uroczystość.
 
 
 
 Zbliża się miesiąc listopad, w którym wspominamy naszych zmarłych. Osoby chcące zamówić Wypominki roczne (najbliżsi krewni) lub Wypominki jednorazowe (pozostali krewni), mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej lub zakrystii. Wypominki składane w kopertach na tacę są traktowane jako jednorazowe. Kartki do zapisu wypominków można pobrać w zakrystii lub w kancelarii.
W dniu Wszystkich Świętych będą odprawione Msze św. za zmarłych na cmentarzach w Grębałowie o godz. 9.00 i na Batowicach o godz. 12.00. Na te Msze św. - jako zbiorowe - można zamówić intencje, które zostaną odczytane na cmentarzu.
 
 
 We wtorek od godz. 8.00 bezpłatne porady prawne w kancelarii parafialnej;
 
 W czwartek o godz. 18.00 Msza święta w dolnym kościele w intencji beatyfikacji Sł. Bożego ks. Józefa Kurzei – pierwszego proboszcza naszej parafii.
 
 Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów zamieszkujących na terenie naszej parafii na Msze święte niedzielne o godz. 19.00. Po Mszy świętej spotkanie w sali nr 11.
 
 Duszpasterstwo Trzeźwości archidiecezji krakowskiej zaprasza na coroczną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w najbliższą sobotę. Szczegółowy program pielgrzymi w gablocie Bractwa Trzeźwości (dojazd indywidualny).
 
 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę Św. w najbliższą środę o godz. 19 w dolnym kościele.
 
 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w piątek i sobotę na tzw. „Strumienie Miłosierdzia”, tj.: konferencje, modlitwy, świadectwa, nabożeństwa o uzdrowienie i ożywienie działania Ducha Świętego - prowadząca: Michelle Moran (Przewodnicząca Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym). Spotkanie modlitewne odbędzie się w parafii na oś. Szklane Domy.
 
 Za tydzień przed kościołem będzie można wesprzeć ofiarą przed kościołem misje.
 
 W przyszłą niedzielę będzie można zakupić miód przed kościołem.
 
 
 Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Miłujcie się!” oraz „Olę i Jasia”.
 
 
  W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:
+Anna KWAŚNIEWSKA, +Maria ŁOPATECKA, +Eugeniusz SPIECHA, +Stanisław ZĘBALA.
 

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..
Wizyty: 3261899
Wizyty dzisiaj: 265
Osób on-line: 37
Strona działa od 1 X 2009 r.