« powrót

II Niedziela Adwentu 9 XII 2018

 

                                               

                                               

 

Dzisiaj na godz. 18.00 do dolnego kościoła zapraszamy  w ramach cyklu Koncertów Mistrzejowickich na koncert muzyków z Warszawy oraz Kamila Radzimowskiego, jedynego w Polsce muzyka grającego na duduku ormiańskim – jednym z najstarszych instrumentów świata.
Przy głównym wyjściu z  kościoła  jest możliwość nabycia płyty CD z utworami artystów.
 
Również dzisiaj Duszpasterstwo Akademickie zaprasza do dolnego kościoła na przedpremierową projekcję filmu: „Gurgacz. Kapelan Wyklętych”.
Bohaterem filmu jest kapłan, który za posługę wśród Żołnierzy Wyklętych został skazany na karę śmierci przez sąd w powojennej Polsce.
Wprowadzenie do filmu poprowadzi reżyser filmu Dariusz Walusiak.
Początek spotkania godz. 20.15 – dolny kościół.
 
W okresie Adwentu Roraty są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 6.00 (dla dorosłych) oraz o godz. 17.00 (dla dzieci).
 
Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny są do nabycia w każdą niedzielę po Mszach świętych w sali nr 12.
 
Również świece adwentowe na stół wigilijny są rozprowadzane przy wyjściach z kościoła. Ofiarą za świece wspieramy dzieła CARITAS oraz wspólnoty: „Hepusie” i „Maksymilianum” z naszej parafii.
 
Oaza młodzieżowa z naszej parafii po Mszach świętych przy wyjściach z kościoła rozprowadza sianko na stół Wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów na rekolekcje wakacyjne młodzieży. 
 
W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w dolnym kościele rozpoczynają się Rekolekcje Akademickie, które poprowadzi ks. Daniel Woźniak (misjonarz z Ukrainy). Plan i temat Rekolekcji Akademickich jest dostępny w internecie na stronie parafialnej.
 
 
Kalendarz Liturgiczny:
 
- środa: św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
 
- czwartek: św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 
 
 We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i w Ojczyźnie. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne Bractwa Trzeźwości w sali nr 9 dla wszystkich zainteresowanych.
 
 W czwartek podczas Mszy świętej od godz. 15.00 w dolnym kościele Wspólnota Arcybractwa NSPJ będzie świętowała 30-lecie swego istnienia.
 
 W piątek z racji 14-go dnia miesiąca w czasie Mszy świętej o godz. 18.00 Nowenna ku za wstawiennictwem św. Maksymiliana Kolbe.
 
  Ostatnie przed Świętami pouczenie dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.30 w sali nr 8.
 
 Odwiedziny chorych z Komunią Świętą będą miały miejsce w tym roku 22 XII od godz. 11.00. Chorych można od poniedziałku zgłaszać w zakrystii i kancelarii.
 
 W przyszłą niedzielę składka w czasie Mszy świętych będzie przeznaczona na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Krakowie.
 
 Również w przyszłą niedzielę będzie możliwość zakupu miodu z Podobina.
 
 Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich zaprasza na Koncert Charytatywny w najbliższy poniedziałek w Filharmonii Krakowskiej. Szczegóły na plakatach.
 
 Istnieje możliwość oglądnięcia wartościowego filmu pt.”Chleb z nieba” – który będzie wyświetlany w Multikinie we wtorek. Szczegóły na plakatach.
 
 
 Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „W naszej Rodzinie”, „Ola i Jaś” oraz kwartalnik „WPIS”. Do nabycia w sklepiku parafialnym również rozważania nt. Ewangelii pt. „Ewangelia na każdy dzień”. Przypominamy, że porządek kolędy na bieżący rok jest dostępny w grudniowym numerze „Śladu”.
 
  W mijającym tygodniu z naszej Wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
 
+ Tadeusz WASILEWSKI
 

 Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wizyty: 3261952
Wizyty dzisiaj: 318
Osób on-line: 82
Strona działa od 1 X 2009 r.