« powrót

I Niedziela Adwentu 2 XII 2018

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, Rekolekcje adwentowe dla dorosłych w naszej parafii będą miały miejsce podczas Mszy świętych przez trzy kolejne niedziele Adwentu. W tym roku nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Rafał Żelazny.

 

Rekolekcje Akademickie będą w tym roku od 16 – 18 XII – które poprowadzi ks. Daniel Woźniak (misjonarz z Ukrainy). Plan i temat Rekolekcji Akademickich jest dostępny w internecie na stronie parafialnej (zob. Zakładka boczna "DA").

 

W okresie Adwentu Roraty są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 6.00 (dla dorosłych) oraz o godz. 17.00 (dla dzieci).

 

Począwszy od I Niedzieli Adwentu będą do nabycia w sali nr 12 opłatki na stół wigilijny pobłogosławione podczas Mszy świętych w kościele.

 

Bractwo Trzeźwości zachęca nas wszystkich, abyśmy z okazji Adwentu podjęli wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa w naszej Ojczyźnie oraz w intencji wyzwolenia z nałogu alkoholizmu dla naszych bliskich i znajomych. Księga Trzeźwości jest wystawiona przed ołtarzem św. Jana Chrzciciela, do której można wpisywać swój dar abstynencji.

 

Również dzisiaj są rozprowadzane świece adwentowe na stół wigilijny. Ofiarą za świece wspieramy dzieła CARITAS oraz wspólnoty: „Hepusie” i „Maksymilianum” z naszej parafii.

 

Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek: św. Franciszka Ksawerego, kapłana;

- wtorek: św. Barbary, dziewicy;

- czwartek: św. Mikołaja, biskupa;

- piątek: św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

- sobota: UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP.

Msze święte w tym dniu: 6.00; 8.00; 9.30; 15.00; 17.00 i 19.00.

 

u  W poniedziałek o godz. 19.00 Msza święta dla Wspólnoty Żywego Różańca wraz z adoracją.

uWe wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie formacyjne Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

u  W środę od godz. 8.00 bezpłatne porady prawne w kancelarii parafialnej.

u  Czwartek: I czwartek miesiąca: po Mszy świętej o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w intencji kapłanów oraz powołań do służby w Kościele. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi świętej w górnym kościele.

u   Piątek: I piątek miesiąca: okazja do spowiedzi od godz. 15.00 do 18.30.

u W piątek i sobotę nasza parafia weźmie udział w ogólnopolskiej Zbiórce Żywności organizowanej przez „Caritas Polska”. Uczestniczyć w niej będą wolontariusze z szkół: SP nr 77, SP nr 85, SP nr 126, SP nr 130, Gimnazjum nr 39, Zespołu Szkół Poligraficznych oraz młodzież z szkół salezjańskich i lektorzy z parafii. Zbiórka będzie prowadzona w sklepach: „Biedronka” (oś. Oświecenia i Bohaterów Września), „Lewiatan” (oś. Tysiąclecia i Złoty Wiek), „Kaufland” (oś. Kombatantów) oraz „Ziko” (oś. Piastów).

u  W przyszłą niedzielę będziemy w ramach Koncertów Mistrzejowickich gościć w naszej parafii muzyków z Warszawy oraz Kamila Radzimowskiego, jedynego w Polsce muzyka grającego na duduku ormiańskim – jednym z najstarszych instrumentów świata. Koncert godz. 18.00 - dolny kościół.

Przy głównym wyjściu z  kościoła  będzie też możliwość nabycia płyty CD z utworami artystów.

u Również w przyszłą niedzielę Duszpasterstwo Akademickie zaprasza do dolnego kościoła na spotkanie z reżyserem Dariuszem Walusiakiem, autorem filmu o bohaterskim kapłanie ks. Władysławie Gurgaczu, zamordowanym przez władze komunistyczne.

W ramach spotkania odbędzie się przedpremierowa projekcja filmu.

Skorzystajmy z okazji, aby poznawać prawdziwą, ale wciąż mało znaną historię Kościoła w Polsce. Początek spotkania w przyszłą niedzielę o godz. 20.15 w dolnym kościele.

u Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło” oraz adwentowy numer „Śladu” (z planem kolędy). 

 

                                           

 

Wizyty: 3261930
Wizyty dzisiaj: 296
Osób on-line: 66
Strona działa od 1 X 2009 r.